Utebord Outfit 150x90 cmGrå
2 498 kr
1 780 krSpara 29 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Grå

150x90 cm
Grå
1 780 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
OutfitBeskrivning
Trädgårdsbord från Outfit i aluminium och polywood.
De rejäla benen är gjorda av svart aluminium med justerbara skruvar som går upp och ramar in lamellerna. Lamellerna är gjorda av polywood som ger en snygg träfinish och lätt effekt och imiterar grå ek med en otroligt fin glans.
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Mått
150 x 90 cm
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Mått
150 x 90 cm
Egenskaper
| Varumärke | Outfit |
| Art.Nr. | 629018 |
| Färg | Grå |
| Tillverkarens Art.Nr. | 629018 |
| Djup | 900 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 740 mm |
| Längd | 1500 mm |
| Bredd | 900 mm |
| Montering | Ja |
| Kollektion | Outfit |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Aluminium/polywood |
| Serie | Noah |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Matbord |
| EAN-nr | 5701390418493 |





