Utebord Outfit 623968CSvart
Rek. pris 3 624 kr
2 890 kr
2 468 krSpara 15 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Svart

623968C
Svart
2 468 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
OutfitBeskrivning
Trädgårdsbord från Outfit i aluminium och polywood.
De rejäla benen är gjorda av svart aluminium med justerbara skruvar som går upp och ramar in lamellerna av polywood, vilket ger en snygg träfinish och lättviktseffekt. Lamellerna imiterad furu och har en otroligt vacker glans.
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Mått
205x90 cm
Polywood är ett träliknande material som tillverkas av återvunnen HDPE-plast främst från livsmedelsindustrin. HDPE-plast står för High Density Polyethylene, vilket är en extremt tålig plast. Polywood är tillverkat med ett UV-skydd som gör att materialet inte bleknar. Regelbunden rengöring utföras för hand. Vid behov med högtryckstvätt, men inte med högre tryck än 1,5 bar, trycket vid normal biltvätt.
Mått
205x90 cm
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Outfit |
| Art.Nr. | 623968 |
| Färg | Svart |
| Tillverkarens Art.Nr. | 623968 |
| Djup | 900 mm |
| Hopfällbar | Nej |
| Höjd | 740 mm |
| Längd | 2050 mm |
| Bredd | 900 mm |
| Montering | Ja |
| Kollektion | Outfit |
| Förlängningsbart | Nej |
| Material | Aluminium/polywood |
| Serie | Noah |
| Form bord | Rektangulär |
| Typ | Matbord |
| EAN-nr | 5701390348615 |



