Utebord Venture Home Togo 200
fr.5 529 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Togo 200
5 529 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Togo är ett matbord som passar perfekt på de flesta uteplatser! Med en bordsskiva i teak och ett underrede i aluminium är det en tidlös klassiker. Matcha bordet med ett par snygga stolar helt i din stil och du är redo för sommarens middagar!
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Togo är ett matbord som passar perfekt på de flesta uteplatser! Med en bordsskiva i teak och ett underrede i aluminium är det en tidlös klassiker. Matcha bordet med ett par snygga stolar helt i din stil och du är redo för sommarens middagar!
Skötselråd:
Venture Homes teakmöbler produceras av certifierad teak som är odlad för ändamålet och inte skövlade från ömtålig regnskog. Som ett av de tåligaste träslagen innehåller teak mycket olja som sedvanligt behövs för att inte materialet ska spricka. Eftersom träslaget innehåller naturligt mycket olja behöver inte möblerna impregneras lika ofta.
Venture Homes teakmöbler produceras av certifierad teak som är odlad för ändamålet och inte skövlade från ömtålig regnskog. Som ett av de tåligaste träslagen innehåller teak mycket olja som sedvanligt behövs för att inte materialet ska spricka. Eftersom träslaget innehåller naturligt mycket olja behöver inte möblerna impregneras lika ofta.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Längd | 2000 mm |
| Montering | Ja |
| Material | Aluminium, Teak |
| Serie | Togo |
| Typ | Matbord |
| Användningsområde | Utomhus |
| Höjd | 750 mm |
| Bredd | 1000 mm |
| Färg | Svart, Vit |
