Kätting Habo Kort Länk 5 m
Rek. pris 319 kr
fr.181 kr
Se priset!
Välj variant
Förväntas åter i lager 2026-05-27
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Kortlänkad kätting av varmgalvaniserat stål, DIN 5685. Maxbelastningen är den belastning vi säkert vet att produkten tål. Brottgränsen, när materialet brister, är för vår kätting 5 gånger angiven maxbelastning. (Värdena är beräknade och garanteras inte)
Varumärke
HaboBeskrivning
Kortlänkad kätting av varmgalvaniserat stål, DIN 5685. Maxbelastningen är den belastning vi säkert vet att produkten tål. Brottgränsen, när materialet brister, är för vår kätting 5 gånger angiven maxbelastning. (Värdena är beräknade och garanteras inte)
Egenskaper
| Varumärke | Habo |
| Art.Nr. | 12735H |
| Material | Varmgalvat Stål |
| Typ | Kätting |
| Längd | 5 m |
| Antal | 5 m/frp |
| Max Belastning | 80, 125, 160 kg |
| Tjocklek | 4, 5, 6 mm |
