Kätting Millers Ll Syrafast
fr.2 300 kr/frp
Välj variant

Kätting Millers Ll Syrafast
2 300 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Används i de mest utsatta miljöer. Kraftig korrosionsbeständighet. Motstånd mot rost och syror. Blank, glänsande yta. DIN 763/DIN 5685C. AISI 316L (fr.o.m. 6mm) Certifierad enligt EN-10204 3.1 (kemiska och mekaniska egenskaper). Ej avsedd för lyft.
Varumärke
Miller`sBeskrivning
Används i de mest utsatta miljöer. Kraftig korrosionsbeständighet. Motstånd mot rost och syror. Blank, glänsande yta. DIN 763/DIN 5685C. AISI 316L (fr.o.m. 6mm) Certifierad enligt EN-10204 3.1 (kemiska och mekaniska egenskaper). Ej avsedd för lyft.
Övrigt
- ETIM-klasskod: EC000050
- ETIM-klasskod: EC000050
Egenskaper
| Varumärke | Miller`s |
| Typ | Kätting |
| Färg | Rostfri |
| Material | Metall |
| Detaljer | 1 frp innehåller 5 m, 1 rle innehåller 35 m, 1 rle innehåller 70 m |
| Diameter | 4, 6, 8 mm |
| Längd | 5, 35, 70 m |
| Vikt | 1,1, 0,27, 0,63 kg |
