Brevlåda Berglund M2500 Grön
2 329 kr
2 100 krSänkt pris!Spara 229 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BerglundBeskrivning
Funktionell markpostlåda i tidlös design med flyttbar innerhylla för att underlätta tömningen.
Funktionell markpostlåda i tidlös design med flyttbar innerhylla för att underlätta tömningen. Postlådan har en stabil konstruktion och är utformad för att klara tuffa skandinaviska väderförhållanden. Utrustad med ett kraftigt cylinderlås med externt väderskydd som försvårar för fukten att tränga in. Med HandStop funktionen hindras objudna från att ta ut post via inkastluckan. Utåtgående postinkast väl anpassat för ett enhandsgrepp, vilket underlättar för utdelaren. Berglunds postlådor tillverkas av högsta plåtkvalitet, därför kan Berglund ge 10 års garanti mot genomrost. Postlådan har en flyttbar innerhylla som underlättar tömningen. Två nycklar ingår. Postlådan kan enkelt monteras på markfästet EasyMount eller Jordankare.
Egenskaper
| Varumärke | Berglund |
| Art.Nr. | 10984 |
| Produkttyp | Brevlåda |
| Utförande | Kraftigt lås med väderskydd |
| Ytbehandling | Galvaniserad |
| Användningsområde | DIY |
| Material | Plåt |
| Höjd | 1085 mm |
| Längd | 340 mm |
| Bredd | 415 mm |
| Vikt | 11,65 kg |
| Låsbar | Ja |
| Volym | 15,3 l |
| Antal Nycklar | 2 st |
| EAN-nr | 7391267109845 |

