Brevlåda Berglund SL92 Svart
669 kr
552 krSpara 17 %Kampanj
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BerglundBeskrivning
En enklare låsbar postlåda i skandinavisk form, för hantering av den dagliga posten.
Förborrade hål för enkel upphängning. Postlådan har en stabil konstruktion och är utformad för att klara tuffa skandinaviska väderförhållanden. Postinkast väl anpassat för ett enhandsgrepp, vilket underlättar för utdelaren. Berglunds postlådor tillverkas av högsta plåtkvalitet, därför kan Berglund ge 10 års garanti mot genomrost. Två nycklar ingår. Postlådan har förborrade hål i bakkant och kan enkelt monteras med uppsättningsstativet Forma Flex eller uppsättningsstolpen Post-Stick Flex.
Egenskaper
| Varumärke | Berglund |
| Art.Nr. | 10916 |
| Produkttyp | Brevlåda |
| Ytbehandling | Galvaniserad |
| Utförande | förborrade hål |
| Användningsområde | DIY |
| Material | Plåt |
| Höjd | 360 mm |
| Volym | 16,7 l |
| Låsbar | Ja |
| Bredd | 290 mm |
| Vikt | 2,3 kg |
| Längd | 160 mm |
| Antal Nycklar | 2 st |
| EAN-nr | 7391267109166 |

