Brevlåda Berglund SL93 Vit
418 kr
Se priset!
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot
Varumärke
BerglundBeskrivning
Mellanstor låsbar postlåda i stilren design för hantering av den dagliga posten.
Postlådan har en stabil konstruktion och är utformad för att klara tuffa skandinaviska väderförhållanden. Utrustad med ett kraftigt cylinderlås med väderskydd som försvårar för fukten att tränga in. Utåtgående postinkast väl anpassat för ett enhandsgrepp, vilket underlättar för utdelaren. Berglunds postlådor tillverkas av högsta plåtkvalitet, därför kan Berglund ge 10 års garanti mot genomrost. Två nycklar ingår. Postlådan har förborrade hål i bakkant och kan enkelt monteras med uppsättningsstativet Forma Flex eller uppsättningsstolpen Post-Stick Flex.
Egenskaper
| Varumärke | Berglund |
| Art.Nr. | 10930 |
| Färg | Vit |
| Material | Plåt |
| Produkttyp | Brevlåda |
| Ytbehandling | Galvaniserad |
| Utförande | Förborrade hål |
| Användningsområde | DIY |
| Höjd | 330 mm |
| Längd | 150 mm |
| Låsbar | Ja |
| Antal Nycklar | 2 st |
| Volym | 19,3 l |
| Vikt | 2,5 kg |
| Bredd | 390 mm |
| EAN-nr | 7350007330512 |


