Veckobrevlåda Berglund M2500
fr.2 329 kr
Välj variant

M2500
2 329 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Rymlig och funktionell veckopostlåda från Berglund med flyttbar innerhylla och HandStop som förhindrar objudna att ta ut post. Tillverkad i Berglunds högsta plåtkvalitet QualitySteel10, en elektrolytgalvaniserad stålplåt som pulverlackeras för snygg finish. Utrustad med Cylinderlås med externt väderskydd. Berglund ger 10 års genomrostgaranti.
Varumärke
BerglundBeskrivning
Rymlig och funktionell veckopostlåda från Berglund med flyttbar innerhylla och HandStop som förhindrar objudna att ta ut post. Tillverkad i Berglunds högsta plåtkvalitet QualitySteel10, en elektrolytgalvaniserad stålplåt som pulverlackeras för snygg finish. Utrustad med Cylinderlås med externt väderskydd. Berglund ger 10 års genomrostgaranti.
Monteras enkelt på markfästet EasyMount eller Jordankare (ingår ej, finns som tillval).
Egenskaper
| Varumärke | Berglund |
| Art.Nr. | 10981B |
| Typ | Veckobrevlåda |
| Djup | 250 mm |
| Höjd | 1050 mm |
| Låsbar | Ja |
| Vikt | 12,4 kg |
| Bredd | 350 mm |
| Volym | 65 l |
| Färg | Aluzink, Svart |
