Julgran Star Trading Grantorp Plastgran 150 cm med LED 240 Ljus
1 139 kr
Förväntas åter i lager 2026-09-07
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Grantorp är en gran med ett naturtroget utseende och är ca 150 cm hög och 40 cm bred. Den är tillverkade av PE material där varje kvist är gjuten till en mycket naturtrogen form. PE materialet är ett bra miljöval. Grenarna är fastlindade direkt på stammen och ger möjlighet att ge granen den form man önskar, antingen nedåthängande grenar, eller mer raka grenar. Med 240 varmvita ljuspunkter, varav några blinkar lite, lyser den upp vackert både inomhus och utomhus. Slingan drivs av en transformator. Basen är fyrkantig och det följer med 4 markpinnar som man kan förankra granen med om man använder den utomhus. I samma familj finns en storlek till.
Varumärke
Star TradingBeskrivning
Grantorp är en gran med ett naturtroget utseende och är ca 150 cm hög och 40 cm bred. Den är tillverkade av PE material där varje kvist är gjuten till en mycket naturtrogen form. PE materialet är ett bra miljöval. Grenarna är fastlindade direkt på stammen och ger möjlighet att ge granen den form man önskar, antingen nedåthängande grenar, eller mer raka grenar. Med 240 varmvita ljuspunkter, varav några blinkar lite, lyser den upp vackert både inomhus och utomhus. Slingan drivs av en transformator. Basen är fyrkantig och det följer med 4 markpinnar som man kan förankra granen med om man använder den utomhus. I samma familj finns en storlek till.
Egenskaper
| Varumärke | Star Trading |
| Art.Nr. | 606-27 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Produkttyp | Julgran Med LED |
| Material | Metall |
| Sockel | Fixed |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 240 st |
| Höjd | 1500 mm |
| Kabellängd | 5 m |
| Bredd | 400 mm |
| Serie | Grantorp |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Djup | 40 cm |
| Färg | Grön |
| Effekt/prestanda | 1,9 W |
| Dimbar | Nej |
| Ljusflöde | 117 lumen |
| EAN-nr | 7391482075697 |

