Komplett Uterum Landskap Skimra Året Runt12,5 kvm Året Runt
145 210 kr
Vald variant
Bredd:
3530 mm
Area:
12,5 m²
GrundKomplett Grundmäklarna Grundpaket Mot Fasad 15m2 , Isoleringstjocklek 200 mm, 2x90°
13 520 krTakavvattningTakavvattning Landskap Skimra Robust B 3530 Vit
4 999 krGrundbehandlingGrundbehandling Landskap Skimra Robust 2
18 849 kr
Skimra Året Runt
12,5 kvm Året Runt
145 210 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Komplett uterum Skimra från Landskap. I detta paket behöver du inte tänka på något, vi har gjort det enkelt för dig och vid köp av detta uterum ingår allt. Färdigkapad och måttanpassad stomme i limträ som är enkel att montera och med alla beslag som behövs. Kanalplasttak som släpper igenom mycket ljus och samtidigt isolerar bra samt vita skjutdörrar runt om hela uterummet. Givetvis följer det med utförliga instruktioner om hur du monterar produkten. Vid köp av ett komplett uterum från Landskap anpassas även taket till exakt rätt mått.
Varumärke
LandskapBeskrivning
Komplett uterum Skimra från Landskap. I detta paket behöver du inte tänka på något, vi har gjort det enkelt för dig och vid köp av detta uterum ingår allt. Färdigkapad och måttanpassad stomme i limträ som är enkel att montera och med alla beslag som behövs. Kanalplasttak som släpper igenom mycket ljus och samtidigt isolerar bra samt vita skjutdörrar runt om hela uterummet. Givetvis följer det med utförliga instruktioner om hur du monterar produkten. Vid köp av ett komplett uterum från Landskap anpassas även taket till exakt rätt mått.
I detta paket ingår
- Landskap Skjutdörrar Robust Året Runt. Vit på alla sidor
- Landskap Kanalplasttak Skydda 32 mm
- Landskap Uterumsstomme Skimra i limträ
- Gavelspetsfönster Vit
- Installationsmaterial och manualer
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Landskap of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Deras mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt som du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
En uterumsprodukt från Landskap ger dig trygghet och kvalitet. Landskap of Sweden garanterar dig en produkt som håller i många år. Varje komponent är av högsta kvalitet, vilket gör att det är 5 års garanti på profilsystemet och 10 års garanti på kanalplastskivan.
- Landskap Skjutdörrar Robust Året Runt. Vit på alla sidor
- Landskap Kanalplasttak Skydda 32 mm
- Landskap Uterumsstomme Skimra i limträ
- Gavelspetsfönster Vit
- Installationsmaterial och manualer
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Landskap of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Deras mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt som du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
En uterumsprodukt från Landskap ger dig trygghet och kvalitet. Landskap of Sweden garanterar dig en produkt som håller i många år. Varje komponent är av högsta kvalitet, vilket gör att det är 5 års garanti på profilsystemet och 10 års garanti på kanalplastskivan.Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Landskap |
| Area | 12,5 m² |
| Djup | 3530 mm |
| Bredd | 3530 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 60903928 |
| Area | 12,5 m2 |
| Regelavstånd | 1226 mm |
| Färg | Vit |
| Utförande | Sadeltak |
| Glas | 2-glas |
| Glastyp | Härdat isolerglas med Energi och Argongas |
| Ljustransmission | 41 % |
| Lås | Snäpplås |
| Modell | Pulpettak |
| Profil | Aluminium |
| Säsong | Året Runt |
| Serie | Skimra |
| Snözon | 3 |
| Zon | Snözon 3,0 |
| Typ | Fasadmonterat uterum |






