Komplett Uterum Landskap Skimra Förlängd Sommar28,9 kvm Förlängd Sommar
116 894 kr
114 969 krpaketprisSpara 1 925 kr
Vald variant
Bredd:
6599 mm
Area:
28,9 m²
GrundbehandlingGrundbehandling Landskap Skimra 3
13 999 krTakavvattningTakavvattning Landskap Skimra B 6599
6 449 krGrundKomplett Grundmäklarna Grundpaket Mot Fasad 30m2 , Isoleringstjocklek 200 mm, 2x90°
21 580 kr
Skimra Förlängd Sommar
28,9 kvm Förlängd Sommar
114 969 kr
Tillverkningsvara - Levereras normalt inom 4-6 veckor.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Komplett uterum Skimra från Landskap. I detta paket behöver du inte tänka på något, vi har gjort det enkelt för dig och vid köp av detta uterum ingår allt. Färdigkapad och måttanpassad stomme i limträ som är enkel att montera och med alla beslag som behövs. Kanalplasttak som släpper igenom mycket ljus och samtidigt isolerar bra samt vita skjutdörrar runt om hela uterummet. Givetvis följer det med utförliga instruktioner om hur du monterar produkten. Vid köp av ett komplett uterum från Landskap anpassas även taket till exakt rätt mått.
Varumärke
LandskapBeskrivning
Komplett uterum Skimra från Landskap. I detta paket behöver du inte tänka på något, vi har gjort det enkelt för dig och vid köp av detta uterum ingår allt. Färdigkapad och måttanpassad stomme i limträ som är enkel att montera och med alla beslag som behövs. Kanalplasttak som släpper igenom mycket ljus och samtidigt isolerar bra samt vita skjutdörrar runt om hela uterummet. Givetvis följer det med utförliga instruktioner om hur du monterar produkten. Vid köp av ett komplett uterum från Landskap anpassas även taket till exakt rätt mått.
I detta paket ingår
- Landskap Skjutdörrar Stadig Vit (sommar eller förlängd sommar) på alla sidor
- Landskap Kanalplasttak Skydda 16 mm
- Landskap Uterumsstomme Skimmra i limträ
- Installationsmaterial och manualer
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Landskap of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Deras mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt som du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
En uterumsprodukt från Landskap ger dig trygghet och kvalitet. Landskap of Sweden garanterar dig en produkt som håller i många år. Varje komponent är av högsta kvalitet, vilket gör att det är 5 års garanti på profilsystemet och 10 års garanti på kanalplastskivan.
- Landskap Skjutdörrar Stadig Vit (sommar eller förlängd sommar) på alla sidor
- Landskap Kanalplasttak Skydda 16 mm
- Landskap Uterumsstomme Skimmra i limträ
- Installationsmaterial och manualer
Den här produkten har utvecklats i Sverige av Landskap of Sweden. Det betyder att den har producerats med etik och miljö i åtanke. Deras mål är att leverera en prisvärd, kvalitativ produkt som du kan lita på och njuta av under lång tid, som kvalitetssäkrats per europeisk standard.
En uterumsprodukt från Landskap ger dig trygghet och kvalitet. Landskap of Sweden garanterar dig en produkt som håller i många år. Varje komponent är av högsta kvalitet, vilket gör att det är 5 års garanti på profilsystemet och 10 års garanti på kanalplastskivan.Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Landskap |
| Area | 28,9 m² |
| Djup | 4380 mm |
| Utförande | Pulpettak |
| Bredd | 6599 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 60903883 |
| Area | 28,9 m2 |
| Regelavstånd | 1226 mm |
| Färg | Vit |
| Glas | 1-glas |
| Glastyp | Härdat enkelglas |
| Ljustransmission | 41 % |
| Lås | Snäpplås |
| Modell | Pulpettak |
| Profil | Aluminium |
| Säsong | Förlängd sommar |
| Serie | Skimra |
| Snözon | 3 |
| Zon | Snözon 3,0 |
| Typ | Fasadmonterat uterum |






