Gräsklippare Gardena PowerMax 1400/34
1 965 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lättkörd, eldriven gräsklippare från Gardena med låg vikt som passar perfekt för medelstora gräsytor. Specialbehandlade knivar levererar optimala klippresultat.
Varumärke
GardenaBeskrivning
Lättkörd, eldriven gräsklippare från Gardena med låg vikt som passar perfekt för medelstora gräsytor. Specialbehandlade knivar levererar optimala klippresultat.
Med CnC-system samlas allt gräsklipp effektivt upp i behållaren och när klipparen inte används kan handtaget vikas för platsbesparande förvaring och transport.
Specifikationer
- ErgoTec-handtag gör gräsklipparen bekväm och extremt lätt att köra
- Olika greppmöjligheter för bästa ergonomi och kraft
- Med QuickFit-funktion ändras klipphöjden centralt i 10 steg med en enkel knappvridning
- Extra kammar på sidan så att gräsklipparen går smidigt fram även nära väggar och murkanter
Specifikationer
- ErgoTec-handtag gör gräsklipparen bekväm och extremt lätt att köra
- Olika greppmöjligheter för bästa ergonomi och kraft
- Med QuickFit-funktion ändras klipphöjden centralt i 10 steg med en enkel knappvridning
- Extra kammar på sidan så att gräsklipparen går smidigt fram även nära väggar och murkanter
Egenskaper
| Varumärke | Gardena |
| Art.Nr. | 967087301 |
| Uppsamlare | 40 l |
| Klipphöjd | 2,0-6,0 cm |
| Klippbredd | 34 cm |
| Multiclip | Nej |
| Effekt/prestanda | 1400 W |
| Driftkälla | El |
| Typ | Gräsklippare |
| Uppsamlare | Ja |
| Effekt | 1400 W |
| Självgående | Nej |
| EAN-nr | 4078500022897 |



