Hammock Hillerstorp MarstrandVit
8 595 kr
Vald variant
Färg:
Vit
DynorSittdyna Hillerstorp Marstrand Grå
725 kr
Marstrand
Vit
8 595 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Hammock Marstrand från Hillerstorp är tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Hammocken lanserades under 1960-talet och blev snabbt en stor succé, uppskattad av alla generationer. Lite gung, en kudde och en tidning - mer behövs inte för att skapa förutsättningar för de där rofyllda stunderna man såväl behöver. Hur mycket du vill att gungan ska luta avgör du själv. Dynor ingår ej!
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Hammock Marstrand från Hillerstorp är tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru från Norrland. Hammocken lanserades under 1960-talet och blev snabbt en stor succé, uppskattad av alla generationer. Lite gung, en kudde och en tidning - mer behövs inte för att skapa förutsättningar för de där rofyllda stunderna man såväl behöver. Hur mycket du vill att gungan ska luta avgör du själv. Dynor ingår ej!
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 533577 |
| Färg | Vit |
| Typ | Hammock |
| Material | Furu |
| Ställbar | Nej |
| Höjd | 170 cm |
| Bredd | 193 cm |
| Höjd armstöd | 72 cm |
| Hopfällbar | Nej |
| Sittdjup | 480 mm |
| Sitthöjd | 470 mm |
| Sittbredd | 1500 mm |
| Antal Sittplatser | 3 |
| Montering | Ja |
| Rygghöjd | 74 cm |
| Kollektion | Småland |
| Serie | Marstrand |
| EAN-nr | 7319075335775 |



