Trädgårdssoffa Hillerstorp Läckö 2-sits, Vit Träsoffa Utomhus
3 195 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Läckö är en soffa i välkänt snitt från Hillerstorp. Läckö är en 2-sitssoffa i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Läckö är en soffa i välkänt snitt från Hillerstorp. Läckö är en 2-sitssoffa i vitlaserad FSC-certifierad kärnfuru från Norrland.
Skötselråd
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Fördelar: Trädgårdssoffa Hillerstorp Läckö 2-sits, Vit Träsoffa Utomhus
- Tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru
- Lätt att rengöra med milt rengöringsmedel
- Hållbar och robust för utomhusbruk
- Skydda möbeln från fukt och regn, då möbeln inte används, ställ den gärna under tak eller täck över med ett möbelskydd
- Tvätta och torka av möbeln regelbundet, använd ett milt rengöringsmedel
- Förvara möbeln inomhus under vintern, i ett svalt och inte för torrt utrymme, tvätta och torka möbeln innan den ställs undan
- Efter en viss tid behöver möbeln målas om, använd täcklasyr för utomhusbruk
Fördelar: Trädgårdssoffa Hillerstorp Läckö 2-sits, Vit Träsoffa Utomhus
- Tillverkad i FSC-certifierad kärnfuru
- Lätt att rengöra med milt rengöringsmedel
- Hållbar och robust för utomhusbruk
Dokument
Recensioner
Michael KVerifierad köpare
för 3 år sedanÄlskar den ❤
Carl-GöstaVerifierad köpare
för 5 år sedanMycket bra soffa och leveransen fungerade utmärkt.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Art.Nr. | 1502777 |
| Kollektion | Småland |
| Färg | Vit |
| Djup | 620 mm |
| Höjd | 850 mm |
| Material | Furu |
| Sittdjup | 460 mm |
| Sitthöjd | 430 mm |
| Sittbredd | 1000 mm |
| Serie | Läckö |
| Typ | Soffa |
| Bredd | 1070 mm |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Antal Sittplatser | 2 |
| EAN-nr | 7319075027779 |


