Möbelskydd Hillerstorp L-Form
fr.2 095 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Möbelskydd i grå PES-polyester/PU-polyuretan. Andningsbart, vattentätt, antistatiskt, och antibakteriellt. Möbelskyddet har dragsko och kardborreband så att du kan fästa skyddet i din möbel. Då möbelskyddet används, se till att möbeln får någon form av ventilation.
Varumärke
HillerstorpBeskrivning
Möbelskydd i grå PES-polyester/PU-polyuretan. Andningsbart, vattentätt, antistatiskt, och antibakteriellt. Möbelskyddet har dragsko och kardborreband så att du kan fästa skyddet i din möbel. Då möbelskyddet används, se till att möbeln får någon form av ventilation.
Passar till Fläderö och Lidnäs loungegrupp.
Egenskaper
| Varumärke | Hillerstorp |
| Montering | Nej |
| Färg | Grå |
| Material | Polyester |
| Produkttyp | Möbelskydd |
| Ställbar | Nej |
| Hopfällbar | Nej |
| Djup | 700, 800 mm |
| Höjd | 670, 680 mm |
| Längd | 2250, 2650 mm |
| Bredd | 2000, 2900 mm |
| Mått | 225x290x67x80, 265x200x68x70 cm |

