Flaggstångsbelysning Formenta Glimma DUOLED10m, 2000 ljuskällor, DUOLED
8 835 kr
Vald variant
Höjd:
10 m
BottenkransBottenkrans Formenta Glimma 6-12m
515 krFörlängningskabelFörlängningskabel Formenta Glimma för Flaggstångsbelysning
205 kr
Glimma DUOLED
10m, 2000 ljuskällor, DUOLED
8 835 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Glimma Flaggstångsbelysning DUOLED är tillverkad med ljusslingor i LED i ett helt unikt mönster som skapar en fantastisk ljuseffekt. Med denna Julbelysning Formenta kan du också enkelt förändra din ljusgran från varmvit till att lysa i flera färger samtidigt (multicolour). Du kan även styra den att lysa i olika scenarion exempelvis lysa vanligt, blinka eller att lamporna ska lysa i vågor.
Varumärke
FormentaBeskrivning
Glimma Flaggstångsbelysning DUOLED är tillverkad med ljusslingor i LED i ett helt unikt mönster som skapar en fantastisk ljuseffekt. Med denna Julbelysning Formenta kan du också enkelt förändra din ljusgran från varmvit till att lysa i flera färger samtidigt (multicolour). Du kan även styra den att lysa i olika scenarion exempelvis lysa vanligt, blinka eller att lamporna ska lysa i vågor.
Välj mellan en 6, 8, 10 eller 12 m hög Julbelysning Formenta som enkelt installeras och hissas upp i flaggstången. De varmvita LED-lamporna skapar en magisk belysning och julkänsla.
Den medföljande transformatorn är IP44-klassad, vi rekommenderar dock att den ska placeras på en plats fri från snö och väta. Glimma är en Julbelysning Formenta av högsta kvalitet och vi lämnar därför tre års garanti.
Den medföljande transformatorn är IP44-klassad, vi rekommenderar dock att den ska placeras på en plats fri från snö och väta. Glimma är en Julbelysning Formenta av högsta kvalitet och vi lämnar därför tre års garanti.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Formenta |
| Art.Nr. | 149071 |
| Färg | Vit/Multicolor |
| Effekt | 24 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Antal Ljuskällor | 2000 st |
| Höjd | 10 m |
| Vikt | 4,7 kg |
| Diameter | 3,5 m |
| Kabelfärg | Svart |
| Ljuskälla | DUOLED |
| Typ | Flaggstångsbelysning |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Glimma |
| Effekt/prestanda | 24 W |
| EAN-nr | 7350006331961 |








